מחקר השוואתי שיקום אורוגינקולוגי מול טיפול פיזיוטרפי - מה עדיף?

מחקר שפורסם בסוף שנת 2013 בכתב העת המוביל ברפואה The New England Journal of Medicine מוכיח כי הטיפול הניתוחי מוצלח ומצליח הרבה יותר מאשר הטיפול הפיזיטיוטרפי, גם כאשר טיפול זה ניתן ע"י מיטב המומחים בתחום.

 

מדובר במחקר השוואתי גדול, שבדק תוצאות שת טיפול פיזיוטרפי בידי מיטב המומחים לפיזיוטרפיה לשיקום אורוגינקולוגי בעולם, לבין תוצאות ניתוח לטיפול בדליפת שתן בנשים.

 

מאמר זה מצטרף למאמרים אחרים המוכיחים כי למרות שיש לטיפול הפיזיוטרפי משמעות מסוימת, כאשר הוא ניתן בידי מומחים וכאשר המטופלת מתמידה בביצועו לכל חייה, הרי שעדיין התוצאות הכוללות של ניתוח ה– TVT הזעיר פולשני טובות בהרבה, ובלבד שהניתוח נעשה בידי מומחה לדבר.

 

כאמור הסיבה הישירה לבריחת שתן במאמץ באישה הינה החלשות התמיכה לכיס ולצינור השתן, באופן כזה שבעת מאמץ צונחים צינור וכיס השתן ואינם מסוגלים למנוע את בריחת השתן. החלשות תמיכה זו נובעת מהתרופפות רצפת האגן, דהינו השרירים והרצועות הנושאים על גבם את כיס וצינור השתן. התרופפות רצפת האגן נובעת משילוב של חולשת רקמות תורשתית יחד עם נזק חבלתי לרצפת האגן המתרחשת בעת מעבר הילוד בתעלת הלידה.

 

קיימים שלושה דורות (שלושה שלבי פיתוח) בניתוח ה- TVT וממולץ לבדוק את התאמתו של ניתוח ה-TVT SECUR כפתרון לבעיית אי השליטה במתן שתן.

נשים היולדות בניתוח קיסרי חשופות פחות לבריחת שתן במאמץ, בעוד שנשים אשר ילדו תינוק שמשקלו מעל 4 ק"ג, או אשר ילדו בלידת מלקחיים או ואקום - חשופות יותר לתופעה, לקבלת פרטים אודות הטיפול האפשרי - נא להקיש כאן, לקבלת חוות דעת מומחה נא להקיש כאן.

** בריחת שתן נקראת גם דליפת שתן

דרכי קשר     רשימת מאמרים רפואיים     מילון מונחים     תנאי שימוש

למשלוח דואר בנושאים טכניים לגבי האתר - נא להקיש כאן       לפניה ישירה לפרופ' נוימן - נא להקיש כאן

© כל הזכויות שמורות לפרופ' מנחם נוימן - לקריאת תנאי השימוש באתר - נא להקיש כאן